Zestawy krzeseł i stołów w stylu Ludwika XIV i Ludwika XV

Krzesła i fotele, niezwykle popularne w czasach Ludwika XV, podobnie jak za czasów jego poprzednika, wyścielane są tkaniną. Jednak w swojej budowie zyskały na lekkości, a ich kształty stały się bardziej opływowe. Pojawiły się tzw. markizy i sofy. Natomiast stoliki i sofy miały rzeźbione dekoracje, esowate nogi i blaty o falistych krawędziach.

Fotele i krzesła pochodzące z okresu panowania we Francji Ludwika XIV i Ludwika XV, często po prostu nazywane są od imienia władcy, który rządził w czasach panowania określonego stylu ludwikowskiego, w jakim zostały one wykonane. Meble te, także dostępne w naszym sklepie, wyścielane szlachetnymi tkaninami w różnych wzorach i kolorach, są bardzo wygodne i eleganckie. Dzięki niepowtarzalnym obiciom i zdobieniom na nogach, oparciu i poręczach, każde krzesło dostępne w naszym sklepie, jest niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Dla tych, co lubią połączenie dawnego stylu francuskiego i nowoczesnych fasonów, proponujemy tańsze, jednak nie mniej eleganckie i efektowne meble wykonane w stylu mebli zabytkowych. Inspirowane stylem francuskim, posiadające lekkość współczesnych mebli, idealnie komponują się z wystrojem jadalni lub salonu.

Do kompletu, mamy w ofercie naszego sklepu także stoły i konsole pochodzące sprzed kilku wieków. Równie eleganckie, z fantazyjnie zdobionymi nogami, ze złoconymi elementami, stanowią idealny komplet do stylowych krzeseł.

Stoły, duże i masywne, a jednocześnie niezwykle pięknie zdobione, prostokątne lub zaokrąglone, zaspokoją potrzeby estetyczne nawet najbardziej wyszukanych gustów.

Wszystkie krzesła i stoły dostępne w naszym sklepie są wykonane z solidnego i eleganckiego drewna orzechowego, w kolorze ciemnego brązu.

Komplety takie składające się ze stołu, krzeseł i foteli, stanowią ciekawe i eleganckie rozwiązanie wystroju jadalni.